انجمن دانش آموختگان

سال‌های زیادی را در محیط آموزشی سپری می‌کنیم. در کنار تحصیل علم، دوستان و ارتباطات زیادی به دست می‌آوریم، اما در پایان دوران تحصیل بخش بسیار زیادی از این ارتباطات کمرنگ می‌شود. حال آنکه بعد از مدت‌ها متوجه می‌شویم وجود ارتباطات در حرفه و شغل، اگر بیشتر از دانش و مهارت تاثیر نداشته باشد، کمتر از آن هم نیست.

جمعی از اساتید، دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشکده مهندسی و علم مواد دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با تلاش بسیار  اقدام به تشکیل "انجمن دانش آموختگان مهندسی و علم مواد دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی" کردند. اولین دوره هیئت رییسه منتخب این انجمن، در اسفند ماه سال 1395 تشکیل شد و در ایجاد شاکله اصلی این انجمن تلاش­هایی انجام شد. پس از دریافت مجوز رسمی برای تشکیل شاخه مهندسی مواد این فعالیت‌ها پس از پنج سال، اکنون رسمیت یافته است.

این اقدام با الهام از الگوهای موفق جهانی در این زمینه شکل گرفته است. بسیاری از دانشگاه‌های بزرگ و معتبر با تشکیل انجمن‌ها و کانون‌هایی اقدام به جمع کردن نیروهای آموزش دیده و موثر خود می‌کنند و در این راه ضمن حفظ ارتباطات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری بین اعضا، از ارتباط دو سویه دانشگاه و دانش‌آموختگان به سود همه استفاده می نمایند. برگزاری همایش‌ها، کارگاه‌های آموزشی‌، استفاده از امکانات دانشگاه، ارتباط با اساتید و دانش‌آموختگان از ابتدایی‌ترین موارد این انجمن خواهد بود و مسلماً گستردگی این برنامه ها به میزان فعالیت اعضای آن بستگی دارد. فعالیت­ها در انجمن هرگز به معنای اضافه شدن یکسری امور اضافه بر فعالیت‌های روزمره شما نیست. بلکه شما در هر امری از زندگی علمی-شغلی خود اعم از پژوهش و یا فعالیت‌های اقتصادی و غیره می‌توانید بخشی از فعالیت خود را به این انجمن بیاورید و از اجتماع اساتید، دانش‌آموختگان و دانش‌جویان به مقصود زندگی اجتماعی برسید.

به منظور اداره همه این امور، وجود یک هسته مرکزی صرفاً به جهت انجام امور و هماهنگی‌ها ضروری است. از اینرو پس از اعلام این موضوع بصورت پیامکی، پوستر و ارسال ایمیل، جلسه انتخاب اعضای دومین هیئت مدیره در شهریور ماه 1400 برگزار شد و هیئت مدیره جدید این انجمن با برگزاری انتخابات، توسط جمعی از دانشجویان و دانش‌آموختگان تشکیل شد. تاکنون جلسات متعددی برگزار شده و برنامه‌های گوناگونی در دست اقدام است. اما مثل هر فعالیت دیگری، اطلاع‌رسانی و هماهنگی بخش مهمی از کار ماست. می­توانید جدیدترین اخبار، فرصت­ها و فعالیت­های انجمن را در کانال تلگرامی، اینستاگرام و لینکدین دنبال کنید.

https://t.me/kntualumni_mse

https://instagram.com/kntualumni_mse?utm_medium=copy_link

https://www.linkedin.com/in/kntu-alumni-mse-71ab3a229

تاریخ به روز رسانی:
1401/01/23
تعداد بازدید:
1341
دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی
دانشکده مهندسی و علم مواد
تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان پردیس، پلاک 7    
کد پستی: 43344 - 19919  
تلفن: 88674747   فاکس: 88674748
 
 
 
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.